Verslo mentoriaus svarba

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Noras viską daryti patiems yra mūsų, antreprenerių, bendras bruožas.

Galite vadinti tai akla ambicija, o gal ir paprasta arogancija.

Nepriklausomai nuo to, kaip tai įvardinsite, ilgoje perspektyvoje tai mums labiau žalinga nei naudinga.

Metas pripažinti šią skaudžią tiesą – mes atsakymų į visus klausimus neturime. Bus atvejų, kai reikės išorinės pagalbos ir patarimo. Bus laikų, kai dvejosime, spėliosime ir klausime savęs, ar priimame teisingus sprendimus. Toks požiūris – teisingas – parodantis, kad antrepeneris yra protingas ir supranta, jog jis negali turėti visos reikalingos informacijos, padėsiančios jam pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Taigi, kaipgi antrepreneriai turėtų tobulėti ir augti?

Susirasdami mentorių.

Kas yra mentorius?

Mentorius tai toks asmuo, kuris yra patyręs tai, ko jūs dar nesate. Jis turi įžvalgų, kurių jūs neturite, taip pat jis bus daug ko išmokę iš praeities klaidų, bet tuo pačiu ir savo sėkmes istorijų. Mentorius yra tas žmogus, kuris jau matęs visko ir verslo, ir asmenine prasme.

Mentoriai jums pasakys skaudžias tiesas, kurių negali įžvelgti jūsų kolegos ar artimieji, nes jie puikiai žino jų skaudžias pasekmes net prieš jums priimant sprendimą. Tačiau visų svarbiausia yra tai, kad jie nori, jog jūs pasiektumėte savo tikslą. Jie patys yra pasiekę tokį sėkmingumo ir pilnavertiškumo lygį, kad nori jį perduoti kitiems.

Jie nuoširdžiai rūpinasi jumis ir jūsų ateitimi.

Būtent tai ir padaro šiuos mentoriaus ir antreprenerio santykius autentiškus, tikrus. O mentorystė niekada neturėtų būti vykdoma per prievartą, ir todėl tinkamo mentoriaus paieška yra turbūt prilygsta pusei darbo.

Pažvelkime į tai giliau:

Kaip rasti mentorių?

Natūralu, kad ieškodami žmogaus mentorystei, kelsime aukštus standartus. Deja, bet pirmoji mentorystė su pačiais žymiausias šios srities atstovais turbūt nėra tokia realistiška kaip pradžia su šiek tiek mažesniais, tačiau vietiniais žmonėmis, pasižyminčiais sėkminga patirtimi.

Jeigu planuojate kontaktuoti žmones šaltų, neutralių elektroninių laiškų pagalba, stenkitės, kad nesudarytumėte aikštingo ar pernelyg stipraus įspūdžio. Nepradėkite santykių tikėdamiesi greitų rezultatų, bet elkitės taip, kad parodytumėte savo išskirtinumą, profesionalumą, pagarbą ir charizmą.

Žinau, žymiai lengviau pasakyti, nei padaryti.

Tačiau turbūt bene dažniausiai atsitinka taip, kad patys geriausi mentoriai jau yra mūsų pažinčių rate. Atkreipkite dėmesį į savo direktorių, vadovą, profesorių, arba net šeimos narį ar draugą. Galbūt jūsų gyvenime jau yra toks žmogus, į kurį galėsite atsiremti neiššvaistydami laiko begalei bevaisių laiškų.

Alternatyva šiam mentorystės ieškojimo būdui yra naudojantis mentorystės programomis. Šio pasirinkimo privalumas tas, kad mentorystė jums bus garantuota. Kita vertus, tai jums gali atsieiti nemažai pinigų, todėl įvertini kuris būdas yra jums tinkamesnis turite patys.

Kaip iš mentorystės gauti daugiausia naudos?

Mentoriaus ir jo mokinio santykių apraiškų buvo galima rasti bene visada – turbūt jau nuo karaliaus Artūro, iki Steve‘o Jobs‘o ar Bill‘o Campbell‘o laikų. Žmonės tiki šio proceso patikimumu dėl vienos itin paprastos priežasties – mentorystė yra veiksminga. Kita vertus, svarbu suprasti, kad kaip ir bet kokie santykiai, mentorystė reikalauja pastangų iš abiejų pusių. Jūs negalite tikėtis, kad mentorius magiškais būdais ištaisys visas jūsų klaidas. Jų patarimai bus veiksmingi tik tol, kol jūs ryšitės į juos atsižvelgti bei elgtis jais vadovaudamiesi.

Taigi, daugiausia naudos iš mentorystės jūs gausite su savo mentoriu palaikydami atvirus santykius. Priimkite jų atvirumą, juk būtent todėl jų patarimai tokie vertingi. Be abejonės, ir patys būkite atviri. Negausite iš jų naudos, jei atvirai nekalbėsite apie savo gabumus, trūkumus ir baimes.

Prieš susitikdami šį žmogų, sudarykite sąrašą visko, ko siekiate pasiekti per susirinkimus su mentoriumi. Minutėlę pažvelkite į save iš šono, ir bandykite suprasti, kokie jūsų trūkumai. Kokios jūsų silpnybės? Ką tiksliai jūsų mentorius galėtų padėti jums pasiekti? Kokius galite numatyti sunkumus, trukdančius jums eiti tikslo link? Turėdami tai omenyje, jūs padėsite ir sau, ir jam suprasti kas ir kaip turi būti daroma.

Mentorius tuo pačiu yra ir jūsų draugas, taigi jūsų susitikimai neturi būti formalūs. Daug naudos galite gauti net iš pokalbių prie alaus bokalo, bet koks bendravimo būdas tinkamiausias, turite spręsti pagal save ir savo mentorių.

Taip pat nebūtina apsiriboti vienu mentoriumi. Galbūt skirtingi jūsų gyvenimo aspektai reikalauja nevienodų mentorystės būdų. Turėdami skirtingų patarimų šaltinių jūs galite sukaupti visapusišką ir todėl geresnį požiūrį į gyvenimą.

Steve Jobs, Elon Musk, Bill Gates. Nepaisant to fakto, kad tai yra patys sėkmingiausi mūsų laikų antrepreneriai, jie turi ir kai ką kita bendro. Jie visi turėjo mentorius. Jie suprato išorinio patarimo vertę. Dėl šių priežasčių jie išsiskyrė iš minios ir pasiekė aukštumų.

Tikiuosi, kad šis straipsnis jus įtikino, ir jūs jau greitu metu surasite vieną ar net kelis mentorius!

Straipsnis parengtas pagal Benson Sung, https://medium.com/swlh/the-importance-of-having-a-business-mentor-2840c4969fae

Daugiau straipsnių:

Mentorystė

Verslo mentoriaus svarba

Noras viską daryti patiems yra mūsų, antreprenerių, bendras bruožas. Galite vadinti tai akla ambicija, o gal ir paprasta arogancija. Nepriklausomai nuo to, kaip tai įvardinsite,

Skaityti »